POC a nová pravidla FIS

Drazí lyžaři,
Otázka vztahující se k „novým“ FIS pravidlům a zejména poslední dobou nejvíce probírané změně související s novou certifikací závodních přileb je určitě tématem, které mnohé z Vás bude zajímat a přinese jasné informace o nutných požadavcích.
Podle aktuálních požadavků musí přilby pro GS/SG/DH splňovat dvě následující normy, a to EN 1077 A a ASTM 2040, přičemž je přilba dále testována na náraz ve vyšší rychlosti (6,8 m/s, tj. 24,48 km/h), což je oproti starším pravidlům hlavní rozdíl. Projde-li přilba kompletní certifikací je následně označena štítkem, který značí splnění nových požadavků FIS RH 2013 („Racing helmet conform to FIS specifications“). Štítek musí být na viditelném místě a nepřekrytý páskem brýlí.
Toto pravidlo platí od letošního roku bez výjimky pro veškeré FIS závody a věkové kategorie nad 16 let (U18 a výše). Mimo již uvedené je také toto pravidlo aplikováno i na závody Masters a ve Skicrossu ve stejném rozsahu.
Od listopadu 2016 bude aplikováno i na věkové kategorie U14/U16.
Pro závody ve slalomu SL zůstává v platnost v původním znění, tedy že přilba musí splňovat jednu z norem EN 1077 nebo ASTM 2040, přičemž je povolena přilba s měkkými ušnicemi(EN 1077 B). Samozřejmě je možné použít i přilbu splňující vyšší bezpečnostní standard (tj. EN 1077 A, SNELL 98 a samozřejmě FIS RH 2013 uvedený výše).
POC již od loňské sezóny nabízí dvě přilby, které výše uvedené požadavky certifikace FIS RH 2013 splňují a to SKULL ORBIC X a SKULL ORBIC COMP.


Uvedené přilby jsou v široké škále v nabídce obchodů RM-SPORT SKI&GOLF&FASHION a KJUS STORE PRAHA.