Říct NE vyžaduje sílu

Být nadšený do sportu, který lidé považují za extrémní, ještě neznamená že do všeho jdete po hlavě. Naopak! Pro Stefana Häusla (KJUS Athelete) je rozumné rozhodovaní vše!

"Lidé vidí pouze bláznivě a nebezpečně vypadající videa která dělám", říká profesionální freerider který se pohybujě ve světové dvacítce nejlepších freeriderů na světě. "Co lidé nevidí je to, jak často musíme trasu odmítnout." Jeho krédo: "Bezpečnost především!" Jako otec 6-ti leté dcery si uvědomuje, že odpovědnost nekončí u něho samotného. Během let co lyžuje, nasbíral Stefan spoustu zkušeností, které mu nedovolí překračovat svoje limity a díky kterým je schopen přejít "prašanovou horečku" - "Vždyť ta hora tam bude i zítra..."

PLÁNOVÁNÍ A TÝMOVÝ DUCH
Jedna z nejdůležitějších a nejtěžších věcí je plánování: přečtení hory, sledování počasí, kontrolovat všechny dostupné lavinové zprávy a předpovědi a najít si správného parťáka. "A i když nám všechno vychází a počasí nám přeje - stačí aby jeden člen týmu řekl NE, všichni se otočíme a necháme trasu být."

"Když se ale všichni rozhodnou jít do toho, tak dosáhli bodu, kdy už není návratu. V tomto bodě jsme vymazali veškeré otazníky, známe věškeré podmínky a terén naprosto dokonale."
"Tady už není prostor pro otálení - vybereš si chytře trasu a jdeš do toho! Tomu se říká lyžování na hraně. Vyhýbáš se širokým místům, kde je vetší riziko laviny a využíváš všechno co ti hora nabízí - malé vrcholky, hřebeny a kamenné výběžky."

Často se ho lidé ptají jak lze jeho profesi kombinovat s rodinným životem?
"Je to kombinace vyhodnocování nebezpečí a velkého porozumnění. Moje rodina je do lyžování nadšená." Říká s úsměvem Stefan.

Především všichni blízcí vědí, že v tom co dělá je expert a rozvážný lyžař. Přesto všechno, ocitl jsi se někdy v situaci kdy ti hrozilo velké nebezpečí nebo kdy došlo k nějakému úrazu?
"Ne. Nikdy. Vlastně, jednou jsem si zlomil ruku, ale to jsou všechna zranění za 20 let"

Stefan není jen vynikající freerider, ale také testovací jezdec KJUS, který dává výbornou zpětnou vazbu pro kolekci FRX a pomáhá tuto kolekci vylepšovat. Kolekce FRX tak splňuje ty nejvyšší nároky profesionálního jezdce a to je to, co si podle nás zasloužíte i Vy.

Bunda KJUS FRX Pro Jacket                                                                              Kalhoty FRX Pants