Oblečení na běžky Craft

Oblečení na běžky | běžkařské oblečení Hradec Králové| RM SPORT

Funkční, hřejivé a zároveň prodyšné oblečení z naší nabídky vás zahřeje a udrží v teple. Výběrem správného oblečení na běžky si běžkařský zážitek vylepšíte. U nás si vybere každý od kalhot na běžky, přes bundy, rukavice a správné boty na běžky. Ve vhodném oblečení se můžete plně soustředit na váš výkon. V nabídce máme dámské a pánské oblečení na běžky.

Jak vybrat oblečení na běžky?

Na běžky se oblékáme podle cibulového principu, který říká, že je lepší více tenčích vrstev než méně silných. Máme tři základní vrstvy, která má každá svoji specifickou funkci:

První vrstva – spodní funkční prádlo – stará se o odvod potu od těla

Druhá vrstva – funkční roláky – má za úkol zateplit a umožnit odvod potu z první vrstvy dále od těla.

Třetí vrstva – bundy a kalhoty – svrchní vrstva chrání před sněhem, deštěm a větrem, měla by tedy být nepromokavá a větru odolná. Zároveň musí umožňovat odvod potu z prvních dvou vrstev a jeho odpaření do vnějšího prostředí. Musí tedy být dostatečně prodyšná.

V neposlední řadě nezapomínat na čepici nebo čelenku. Hlavou uniká velká část tělesného tepla, proto je třeba dbát na její odpovídající zateplení. I v hezkém počasí a při vysoké intenzitě běhu bychom měli mít alespoň čelenku, která chrání čelo a uši. Měly by být prodyšné a schopné odvádět pot od pokožky.