Technologie KJUS

Značka KJUS si u svého oblečení zakládá na používání těch nejlepších technologií, které jsou dostupné na současném trhu a sama se podílí na vývoji nových materiálů jak pro lyžařské, tak golfové oblečení. Tyto nové materiály a technologie, pak nastavují nové standardy ve funkčnosti sportovního oblečení.

KJUS SYSTEM

Oblečení Kjus nabízí bezkonkurenční svobodu pohybu, přičemž klíčem k ní je použitý materiál, který musí být lehký, měkký a pružný. Zároveň je inovativní, ergonomické, vysoce funkční, lehké a zároveň vyniká výjimečným designem.

kjus-system


Zde naleznete jednotlivé technologie KJUS - jak fungují, jejich popis a jak Vám zpříjemní Váš sportovní zážitek

waterproof-10000waterproof-20000-edit

Voděodolnost
Sloupec vody o výšce 10 000 nebo 20 000 mm, který je umístěn na tkanině a ta odolá a vodu nepropustí - to je vědecký základ za těmito čísly. Výsledkem je výrobek, který je vysoce vododolný.


breathable-10000-editbreathable-18000-editbreathable-20000-edit

Prodyšnost
Vysoká prodyšnost. Prodyšnost je standardní součástí u všech našich výrobků, dokonce i u nepromokavých kusů. Číslo udává množství vodní páry v gramech, které je odváděno přes jeden metr čtvereční materiálu během 24 hodin. Je to jeden z nejdůležitějších faktorů, které udržují tělesné klima v rovnováze, i přes zvýšenou fyzickou zátěž.


extra-warmth

Extra warmth
Vybrané materiály zaručují účinnou izolaci, vyváženou tělesnou teplotu a vynikající odvod vlhkosti, při nízkých až extrémně nízkých teplotách
a při střední až vysoké fyzické aktivitě.


warm
Warm
Vybrané materiály poskytují adaptivní teplo a rychle odvádějí vlhkost v zimním a chladném počasí, při středně intenzivní až intenzivní aktivitě.


lightweight
Lightweight
Lehká váha je charakteristickým rysem, který odlišuje oblečení KJUS od ostatních značek. Oblečení KJUS je plné technických vychytávek, přesto se snažíme udržet naše výrobky co nejlehčí.


quick-drying
Quick-Drying
Speciální tkanina, která okamžitě odvádí vlhkost od těla. Pokožka tak zůstává při všech aktivitách pohodlně suchá a tělo je chráněno před chladem.


stretch
Stretch
Pružná tkanina, která se s tělem roztahuje a stahuje a poskytuje tak neomezenou svobodu pohybu.


ultra-stretch
Ultra-stretch

Vysoce pružná tkanina, která se s tělem roztahuje a stahuje a poskytuje tak neomezenou svobodu pohybu.


ultra-soft
Ultra-soft
Výjimečně měkká, hladká, ultra-roztažitelná tkanina, která je lehká, vysoce prodyšná a extrémně tichá.


3d-technology
3D Technology
V tomto materiálu jsou elastické všechny vrstvy. Od podšívky přes izolaci a vnější materiál a dokonce i švy.


upf-protection
UPF Protection
Systém hodnocení ultrafialového ochranného faktoru (UPF) měří, jak dobře tkanina zabraňuje proniknutí UVA a UVB záření k pokožce, čímž poskytuje ochranu před UV zářením, po celý den v jakékoli nadmořské výšce. Výrobky KJUS s UPF ochranou se řídí nařízením (EU) 2016/425 pro osobní ochranu a ochranné prostředky.


laser-cut
Laser cut
Technologie laserového řezání zabraňuje roztřepení otevřených okrajů. Tkanina je tak řezána a lepena s nejvyšší přesností.


dwr
DWR
Odolná vodoodpudivá úprava (DWR) je povrchová úprava, která dodává tkaninám vodoodpudivé vlastnosti. Oděvy s povrchovou úpravou DWR zachytávají kapky vody a bláta a nutí je jednoduše sjíždět z povrchu. Úpravy DWR mohou být založeny na úpravách bez fluoru nebo s fluor-karbony.


bonding
Bonding
Bezešvé spojení dvou tkanin vytváří elegantní a hladký vzhled. Pro neuvěřitelné pohodlí při nošení, bez otlaků.


anti-bacterial
Anti-bakterial

Tato technologie dodává tkanině odolnou bariéru, která pomáhá v boji proti bakteriím způsobujícím zápach. To vede k dlouhotrvající svěžesti oblečení i během intenzivní aktivity.


premium-down
Premium down KJUS
Premiové prachové peří KJUS od spolehlivých dodavatelů, kteří zajišťují řádné zacházení se zvířaty ve svých chovech a odmítají používání peří oškubané z živých zvířat. Prachové peří nejvyšší kvality s plnivostí až 850 cuin.


fast-thermo-core
KJUS Fast Thermo Core
Vysoce účinný izolační strečový materiál zachycující teplý vzduch a odvádí vlhkost od těla. Chrání tělo před prochladnutím, když se sníží teplota
nebo před prochladnutím po intenzivním cvičení.


packable
Packable
Oblečení lze složit do ultra-kompaktní velikosti. Úspora místa pro maximální přenosnost.


premium-wool
KJUS premium wool
Hedvábně jemná vlna nejvyšší kvality.


dermizax-ev
Dermizax EV
Pružná membrána Toray, která je zároveň 100% nepromokavá a vysoce prodyšná.


dermizax-nx
Dermizax NX

Pružná membrána Toray, která je zároveň 100% nepromokavá a extrémně prodyšná.


lifestyle
Lifestyle
Oblečení, které je univerzální a lze jej kombinovat s oblečením pro každodenní nošení. Stylové a funkční.


geminy
Gemini
Oblečení vyrobené z nejmodernějších větruodolných a prodyšných materiálů. Oboustranný materiál, který absorbuje 99 % vnějšího okolního tepla a tlačí ho dovnitř oděvu. Při nošení světlou stranou ven odráží 99 % veškerého vnějšího tepla. Tato technologie zvýší nebo sníží povrchovou teplotu oblečení až o 6 °C.


7sphere
7SPHERE
7SPHERE je revoluční systém vrstvení lyžařského oblečení. Systém, který lyžaři poskytuje přesnou tepelnou kontrolu nad tělesnou teplotou v širokém rozsahu počasí a přizpůsobuje se všem úrovním aktivity.


sphera-temp
SpheraTEMP

Maximální izolační výkon. Tato nová generace umělého peří je vysoce odolná proti vodě a izoluje i za mokra. Je hypoalergenní a neobsahuje materiály živočišného původu.


polartec-alpha
Polartec Alpha
Izolační materiál, který udržuje tělo v teple i když je mokrý. Schne podstatně rychleji než jiné izolační tkaniny, které jsou v současné době na trhu.


premium-leather
KJUS premium leather
Nová generace pružné a měkké kůže s vylepšením odolnosti proti oděru.


c-change
Schoeller c_change
Membrána reagující na různé teploty a činností. Membránová struktura se buď otevře, aby umožnila průchod přebytečného tepla a vodní páry
nebo se smršťuje, aby se zachovalo tělesné teplo a chrání tak před chladem a mrazem.


cork-shell
Schoeller corkshell
Kombinuje přírodní vlastnosti korku s vlastnostmi vysoce funkčních tkanin. Tkanina corkshell nabízí o 50 % vyšší tepelnou izolaci než tradiční soft shell a zároveň poskytuje vysokou prodyšnost a odolnost proti vlhkosti.


dynatec
Schoeller Dynatec
Ochranná tkanina funguje jako štít proti hranám lyží. Odolná proti roztržení a velmi odolná proti oděru.


pcm
Schoeller PCM
Materiál podšívky, který aktivně vyrovnává extrémní teploty a poskytuje dokonale vyvážené vnitřní klima při každé teplotě. Mikroskopické kuličky vosku uvnitř tkaniny zachycují přebytečné teplo a při poklesu teploty se uložené teplo uvolňuje zpět do těla.


3defx
Toray 3DeFX+

Syntetická izolační tkanina složená ze čtyř různých mikrovláken s extrémní pružností a dlouhotrvající tepelnou odolností schopnost.


ac-vent
AC-Vent
Patentovaný systém odvětrávání KJUS podporuje přirozenou výměnu tepla v těle. Ochlazuje tělo okamžitě a účinně. Velká výhoda při zvýšené fyzické aktivitě.


graphene
Graphene
Speciální materiál s vysokou tepelnou vodivostí absorbuje tělesné teplo, rovnoměrně ho rozvádí po celé tkanině a zajišťuje tak maximální tepelný komfort.


evolve
Evolve
Tato ultra-elastická žakárová tkanina nabízí větší pružnost než naše standardní čtyřsměrně strečové tkaniny.


lk-react
LK React
Vyvinuto na základě podrobné analýzy sportovců v extrémních polohách specifických pro jejich sport. LK React posouvá KJUS 3D Technologii na další úroveň. Díky speciálně navrženému vzoru zajišťuje aby svrchní tkanina, izolace a podšívka hladce spolupracovaly a zajistily tak jedinečný rozsah pohybu.


freelite
FREELITE
Průkopnická technologie pletených materiálů KJUS umožňuje zónové tvarování těla a nabízí dokonalou volnost pohybu, která je lepší než u jakéhokoli jiného materiálu.


anti-odor
Anti-odor
Úprava tkaniny, která odolává zápachu při zvýšené aktivitě a zajišťuje vyšší úroveň svěžesti. Posiluje tak obranyschopnost oděvu a prodlužuje jeho životnost a nositelnost.


cooling
Cooling
Pro teplé až horké podmínky a intenzivní aktivity. Tato na dotek chladivá technologie účinně ochlazuje tělo tím, že pohlcuje a rozpouští UV záření a aktivně přerozděluje teplo. Tím tak efektivně řídí tělesné mikroklima.


body-mapping
Body Mapping
Speciální technika textilního inženýrství zaměřená na anatomicky umístěné pletené a/nebo šité panely, které umožňují zvýšení pružnosti a zlepšení prodyšnost v místech, kde ji tělo nejvíce potřebuje.