Chrániče

Chránič páteře je dalším důležitým prvkem, který zvýší vaši bezpečnost na sjezdovce a může vás ochránit před vážným úrazem, stejně jako přilby a brýle pro ochranu hlavy a očí.

Zatímco se helma pomalu stává na sjezdovkách běžným jevem, páteř si zatím chrání jen málokterý lyžař. Přitom zranění v této oblasti může mít stejně fatální důsledky, jako úraz hlavy. Aby byl páteřák efektivní, je třeba jej nosit ve správné pozici. Protektor by měl sahat od krčních obratlů až ke kostrči, kterou by měl částečně překrývat. Rozhodně by neměl vystupovat nad linii ramen, podle toho je také třeba zvolit velikost páteřáku. Pro základní orientaci je většinou přímo na chrániči uvedeno rozpětí tělesné výšky, pro které je vhodný, někdy se uvádí také délka trupu od pasu k rameni, popřípadě obvod pasu. Důležité však je také to, aby co nejlépe seděl na těle, pokud možno bez jakýchkoliv volných prostorů mezi chráničem a zády. Z tohoto důvodu je dobré páteřák nosit na první vrstvě oblečení. Chrániče páteře se dělí na: pánské, dámské a dětské. Neliší se od sebe pouze velikostí, ale i tvarem, který je přizpůsoben odlišnostem anatomie mužského, ženského a dětského těla. Rozdíl přitom není jen ve tvaru skořepiny, ale u dámských páteřáků se mohou lišit také hrudní popruhy, aby bylo možné je pohodlně zapnout přes prsa. Chránič páteře pro děti POC POCito VPD Air Vest představuje novou generaci dětských páteřáků. Disponuje technologií VPD AIR segment pro nižšího váhu, větší absorbci energie a lepší flexibilitu. Má nový ergonomický fit pro lepší usazení i pohodlí a jsou v reflexních barvách.

Specializujeme se na chrániče páteře od značky POC, která se zabývá hlavně bezpečností hlavy, očí a páteře. Švédská značka POC přišla na trh v roce 2005 s jasným cílem – udělat co nejvíce pro to, aby zabránila ztrátám lidských životů při sportovních aktivitách a zmírnila dopady nehod, ke kterým při různých sportovních aktivitách nevyhnutelně dochází. Ochrana hlavy, očí a zad sportovce při lyžování, snowboardingu, jsou primárním zaměřením značky POC. Do oblasti sportovních ochranných prostředků vnesl POC svěží vítr

U POC jasně platí: bezpečnost především!

Nejprodávanější

Chránič páteře POC POCito VPD Air Vest
 
2 640 Kč
1 položek celkem
Chránič páteře POC POCito VPD Air Vest
Nová kolekce
2 640 Kč

Dětský chránič páteře POC POCito VPD Air Vest. Nejlepší ochrana pro děti.

+ další
Kód: 7325549995161