Úprava lyžařských bot na míru - Bootfitting

Rádi lyžujete, ale bolí vás nohy v lyžařských botách ?

Nechte si od nás upravit lyžařské boty-LANGE, ROSSIGNOL, SALOMON, ATOMIC, FISCHER, NORDICA, HEAD a další, přesně podle stavby vaší nohy a zapomeňte na bolest a nepohodlí při lyžování! V RM SPORTu Hradec Králové si poradíme se všemi botami. Bootfittingem lyžáků je myšleno přizpůsobení lyžáků Vaší noze ať už po stránce pohodlí, tak i zdraví. Upravujeme nejen lyžáky, ale i skialpové boty.

TVAROVÁNÍ VNITŘNÍ BOTIČKY

Velký vliv na pohodlí má i vnitřní botička. Vypékání vnitřní botičky a následné vyšlápnutí je to nejjednodušší, co lze s botičkami udělat.  

Radost z nových lyžařských bot mohou pokazit různé neduhy. Máte lyžáky, které vám při koupi skvěle seděly, ale na svahu už tak komfortní nebyly? Někde to dře, někde to tlačí, někde je to volnější? Neznamená to, že jste koupili špatně! Lyžařské boty je zapotřebí jen vyladit na míru vašim potřebám. Tak jako každý člověk má svou výšku, váhu a stavbu těla, tak i každé chodidlo má svou vlastní délku, šířku a tvar. Tím je unikátní a jedinečné. Bohužel lyžáky jsou vyráběny sériově, jen s obyčejnou vkládací měkkou a plochou stélkou. Jedinou možností, jak individuálně přizpůsobit sériově vyráběnou lyžařskou obuv právě a jen na Vaši nohu, je použití anatomicky tvarovaných 3D ortopedických vložek. Výběrem sportovní vložky – ať už předem natvarované nebo natvarované přímo na vaši nohu - tzv. 100% custom. Cílem sportovních stélek je správně usadit chodidlo v patě a podpořit klenbu.

Tvarování lyžařských bot umožňuje tepelné přizpůsobení skeletu a vnitřní botičky přímo podle nohy lyžaře hned na prodejně. Lze vytvarovat skelet bot značky Atomic označené jako Memory Fit a boty značky Salomon s označením Custom Shell, Lange (DUAL 3D LINER) a Rossignol (CUSTOM LINER) standardní botičky. Skelet s uvedenými technologiemi nahřejeme ve speciální troubě. Poté si jej obujete a necháte vytvarovat přesně podle vaší nohy tak, aby vyformoval nártové kontury do individuální podoby. Následuje závěrečná fáze, ochlazení skeletu pomocí gelových navlékacích botek. Po ochlazení si bota uchovává novou požadovanou podobu. Pomocí tvarování je možné rozšířit skelet celkově až o 8 mm (v případě bot Atomic je udáváno dokonce celkově až 10 mm). Skelet lze tvarovat vícekrát. Upravujeme nejen lyžáky od nás, ale i různých značek a dále pak i skialpové boty.

Nebo pouze mechanickým vytažením skeletu lyžáky v určitém místě - např. v kotnících anebo bocích chodidel.

blobid1blobid0       blobid0-1

Již více jak 10 let bottfittery prověřené nářadí pro úpravu lyžařských skeletů. Pro všechny požadavky na tvarování lyžáků. Mechanický roztahovací systém pro symetrické roztažení skeletu v oblasti přední části chodidla. Pomocí dálkového bovdenového ovládacího mechanizmu se lze dostat i na těžko přístupní místa. Speciální sada nástrojů pro více možností roztažení skeletu v přední části v oblasti prstů, v oblasti paty a na kotnících. Naši bootfitteři prošli podiatrickým školením a jsou školeni a certifikováni pro úpravy bot firmami Sidas, Atomic.

Již máme za sebou mnoho upravených lyžařských bot a spokojených zákazníků se zpětnou vazbou, když nám přijdou říct, že si konečně užili lyžování. Není nad to, když boty perfektně sedí a nikde nic netlačí. To je pro nás velká radost a víme, že si lyžování můžete užívat plnými doušky.

Sportovní stélky nám dodává firma Sidas, která se již od roku 1975 stará o naše nohy nejen v lyžákách, ale i v ostatních typech obuvi.Více o společnosti, produktech a filozofii značky naleznete na webu www.sidas.cz

Tvarování skeletu lyžáků
  • Objednejte se na konzultaci, kde s Vámi probereme možnosti "vytáhnutí" Vašich lyžáků.
  • Pro objednávky volejte +420 602 191 622 - Ing. Radek Matějů
    • Zajímá vás jak vytažení lyžáků vypadá? Mrkněte se na toto VIDEO
  • Od sezóny 2015/16 je součástí našeho vybavení vypékací pec pro kompletní tvarování skeletu.
Postup při kompletním tvarování skeletu lyžařské boty: 

1. Náhřátí v peci

035_rm_sport

2. Vytažení dle Vaší nohy

036_rm_sport

3. Ochlazení

038_rm_sport

Na TUNING LYŽÁKŮ si udělejte čas. Budeme potřebovat společných 40minut

040_rm_sport