Boty na běžky

U běžeckých bot Sporten vsadil na osvědčenou spolupráci s další vynikající českou značkou Botas. Díky našim běžeckým botám a holím si jednoduše můžete nakonfigurovat běžecký set.

Abyste si lyžování opravdu užili, je třeba zvolit vhodné boty na běžky. Při výběru je nezbytné zohlednit váš styl lyžování, terén, fyzickou kondici, zkušenosti a v neposlední řadě typ vázání. Nabízíme dámské, pánské i dětské boty na běžky. Naše boty na běžky Rossignol a Sporten jsou vždy kvalitní a plně funkční. S výběrem těch nejlepších bot na běžky vám rádi pomůžeme. 

Vybírejte z naší nabídky běžkařských bot 

Hledáte kvalitní běžkařkou obuv? U nás máme široký výběr běžkařské obuvi pro každého! Běžkařské boty značky Rossignol jsou vyrobeny pro vášnivé běžkařky a mladé závodnice. Jsou univerzální volbou pro tréninky i závody.  Boty na běžky skate, na klasiku i pro rekreační i sportovní běžkaře.

Boty na klasiku: poznáme podle toho, že končí již pod kotníkem, a to z toho důvodu, aby při jízdě umožnily maximální flexi kotníku. Boty jsou měkké v přední části podrážky, aby umožnily pohyb potřebný pro odraz. Naopak pata je pevná a vyztužená tvrzeným plastem. Pro klasický styl je totiž důležité, aby pata v botě dobře a pevně seděla.  

Boty na bruslení neboli skate: jsou vyšší a jejich kotník je zpevněný pevnou manžetou z tvrzeného plastu. Pro bruslení na běžkách je kvalita bot určující. Pokud chcete na běžkách bruslit, věnujte výběru vhodného modelu bot velkou pozornost. Podrážka obuvi na bruslení tvrdá, téměř bez flexe ve špičce. To zajišťuje optimální přenos sil do lyží při odrazu. Čím tvrdší podrážka je, tím pro bruslení lepší.