Běžky Sporten a Rossignol

Běžecké lyže SPORTEN a ROSSIGNOL nabízejí širokou škálu modelů, mezi nimiž každý najde ten svůj. Běžecký sport je určený takřka pro každého. Nezáleží na pohlaví, ba dokonce ani na věku. Na čem záleží, jsou ty pravé běžecké lyže. Jsou rozděleny do kategorií podle toho, preferuje-li lyžař jízdu na upravené trati či mimo ni, podle charakteru jízdy a nároků na výkon.

Vybírat můžete ze široké palety běžek

Běžky na klasiku: Jde o nejčastější kategorii běžek. Tyto běžky jsou určeny pro klasickou techniku a jízdu v běžecké stopě. V této kategorii naleznete veškeré běžky s protismykovou úpravou "šupiny". Moderní alternativou k protismyku jsou dnes tzv. skin běžky.  Jde o běžecké lyže, které mají v odrazové části lyže pod vázáním mohérové pásy, které se chovají podobně jako kožešina zvířete. Když je hladíte "po srsti" od špičky k patě lyží, nic neklade odpor, lyže krásně klouzají. Naopak při odrazu či stoupání zabíráte "proti srsti" mohéru. V současnosti jde o vůbec nejoblíbenější kategorii běžek.

Běžky na bruslení: Jde o běžky, na kterých se pohybujete technikou označovanou jako bruslení. Jízda je velmi rychlá a vyžaduje dobře připravené hladké široké tratě a klade o něco větší nároky na vaši fyzičku oproti rekreačnímu běžkování klasickou technikou.  Na běžkách na bruslení se nejezdí v běžecké stopě, ale na hladkém sněhovém podkladu.  

Vybírejte od rekreačních modelů až po špičkové závodní běžecké lyže zde :  https://www.rm-sport.cz/bezky/

BĚŽKY SKIN – Největší trend posledních zim. Běžky s vloženým mohérovým pásem, které nemusíte mazat stoupacím voskem a fungují na téměř všech sněhových podmínkách.

BĚŽKY SE ŠUPINAMI – Běžecké lyže se šupinami. Jde o oblíbený segment lyží z kategorie NOWAX, které není potřeba mazat stoupacím voskem.

KLASICKÉ BĚŽKY – Běžky určené pro vyznavače klasického běžeckého stylu.

BĚŽKY NA BRUSLENÍ – Běžky určené na bruslařský / skaetový běžecký styl.