materiály a technologie Schöffel

                                TECHNOLOGIE     

          

  

4D BODY MAPPING je konstrukční princip založený na tělesných zónách, sportech, úrovních aktivity a povětrnostních podmínkách. Oblečení Body mapping se skládá z neustále se měnící kombinace materiálů a technologií, která v některých oblastech ukládá teplo, optimálně uvolňuje vlhkost a kombinuje ideální volnost pohybu s dokonalou ochranou před nepříznivým počasím. Body mapping nabízí přidanou hodnotu v podobě sucha, dobré ochrany a nejlepšího výkonu při všech aktivitách a za každého počasí.

https://www.rm-sport.cz/obleceni:schoffel/

  

VENTURI je uzavřená membrána bez otvorů nebo pórů, kterými by mohla pronikat voda nebo vítr. Membrána VENTURI je umístěna mezi svrchní tkaninou a podšívkou a kombinuje se s nejrůznějšími svrchními tkaninami, aby vyhovovala konkrétnímu použití. V závislosti na modelu se při výrobě používá dvouvrstvý nebo třívrstvý laminát. Nejvýjimečnější vlastností VENTURI je vynikající pocit, díky němuž je úžasně měkká na nošení. Membrána VENTURI dostává i další modifikace, které byly vyvinuty speciálně pro různé povětrnostní podmínky. VENTURI by Schöffel se dále dělí na VENTURI Softshell, Stretch a VENTBREAK.

 

  S.Café® je technický vláknový kompozit z polyesterových vláken. Kávový olej se získává z kávové sedliny, odpadního produktu, který zůstává při přípravě kávy tradiční metodou. Tento olej se pak mísí s granulátem, který je v podstatě tekutinou pro odstřeďovací trysky. Polyester získává díky této speciální technologii lepší vlastnosti, jako je optimalizovaná neutralizace zápachu a přirozený antibakteriální účinek. Příze S.Café® se pak vyrábí z kapaliny ze spřádací trysky a používá se k výrobě tkanin, které tvoří základ při výrobě oděvů.

 

             

S ''ich bin raus'', společnost podtrhuje svůj nárok na vysokou kvalitu pro nadšené outdoorové sportovce, kteří rádi tráví svůj volný čas v přírodě a chtějí kvalitní a spolehlivé prémiové oblečení. Zaměření na udržitelnost je v DNA společnosti Schöffel, a to jak uvnitř firmy, tak u jejích výrobních partnerů po celém světě. Společnost je členem nadace Fair Wear Foundation a již osm let je držitelem statusu Fair Wear Leader, který prokazuje obzvláště vysokou úroveň sociální angažovanosti. Schöffel je také členem Aliance pro udržitelný textil a partnerem systému Bluesign. 

 

Na konci 70. let se na trhu objevily nové technické tkaniny, mezi nimiž byla i voděodolná membrána GORE-TEX®. Zpočátku vzbuzoval GORE-TEX® u zákazníků a výrobců obavy o kvalitu a mnozí se rozhodli jej nepoužívat. Nicméně společnosti Schöffel a GORE-TEX® měly stejnou vizi a společně se snažily o její správné využití.

Z čista jasna se společnost Schöffel zavázala k výrobě 24 000 kabátů s použitím GORE-TEX®, což byl razantní krok, ale risk se vyplatil. Prodeji se dařilo a některé modely se dokonce vyprodaly úplně. Tím začal velmi silný vztah mezi společnostmi Schöffel a GORE-TEX®. V roce 1986 do společnosti nastoupil Peter Schöffel, který v 90. letech převzal vedení a dnes je Schöffel předním výrobcem technicky dokonalého lyžařského a outdoorového oblečení.

https://www.rm-sport.cz/obleceni:schoffel/